Sparky (newsparky) wrote,
Sparky
newsparky

Морська піхота України: Вірний завжди!

Додав у друзі у фб фотографа газети «Голос України» Олександра Петровича Клименка. У нас на роботі стоїть у шафі його фотоальбом з автографом "Миротворча діяльність українського війська. Перше десятиліття" (2004). Дуже сильні фото. Позавчора у нього в Укрінформі відбулася презентація нової книги «Фронтовий альбом», вже про нашу війну, а вчора, у День морської піхоти, він знову працював у Маріуполі та Широкіному, де начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко особисто привітав лицарів чорних беретів 36 окремої бригади морської піхоти.
Морська піхота України — два окремих батальйони у складі Військ берегової оборони Військово-морських Сил України. Батальйони входять до складу об'єднаних сил швидкого реагування та дислокувалися у Феодосії (1-й обмп) та Керчі (501-й обмп).

Після захоплення півострова російськими військами, із двох батальйонів у понад 650 солдатів, вірними Україні залишилися 196 (1-го — 137, та 501-го — 59 морпіхів). Після анексії Криму в морській піхоті України залишилось 200 чоловік. Нині вони служать в Одесі та Миколаєві і доукомплектовуються особовим складом.

У 2014 році морська піхота України відправлена в зону АТО на сході країни.

До речі, мабуть мало хто знає, що народження регулярної української морської піхоти сучасного зразка припадає на 1918 рік, а точніше, на час існування Української Держави у формі Гетьманату Павла Скоропадського (29 квітня — 14 грудня 1918 року).Широкіне, Маріуполь – 16 листопада 2016. Фото: Олександр Клименко
Tags: Александр Клименко, армия, праздники, фотографы, чужие фото
Subscribe

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 5 comments